Header

Golf Sahaları Yerini GES'lere Bırakıyor

 

Japonya, 90larda popüler şimdi ise terk edilmiş golf sahalarını güneş enerjisi santralleri kurarak değerlendirmeye başlıyor.

 

Geçtiğimiz hafta Japon panel üreticisi Kyocera, Kyoto bölgesinde eski bir golf sahasına 23 MW'lık bir güneş enerjisi santrali kuracağı haberini basın ile paylaştı. 2017 Eylül ayında faaliyete geçmesi beklenen santralin ürettiği elektrik bölge dağıtım şirketine satılacak. Bölgede yer alan 8,100 evin elektrik ihtiyacını karşılaması beklenen santralin yılda 26,000 megawatt saat elektrik üreteceği öngörülüyor.

Şirketin, basına duyurulan bu haberini gölgede bırakacak bir diğer projesi de Kagoshima bölgesinde hayata geçirilecek. Yine bir dönemin popüler fakat bu günlerde terkedilmiş golf sahalarından birinde inşa edilecek projenin büyüklüğü ise asıl ilgi çekici yanını oluşturuyor. 92 MW kapasiteli santralde 340,000'den fazla güneş paneli yer alacak. 2018 yılında faaliyete geçmesi beklenen santral yılda 100,000 megawatt saat elektrik üretecek.

Son Haberler

Rus Fosil Yakıt Devi Güneşe Yatırım Yapacak

Geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı açıklama ile şaşırtan Saudi Aramco'nun ardından bir şaşırtıcı haber de Rus petrol ve doğalgaz ihracatında dev isimlerden biri olan Viktor Vekselberg'den geldi.

Devamını oku...

California Eyaleti Rekor Kırdı

GTM Research ve SEIA'nın yaptığı araştırmaya göre ABD'nin California Eyaleti tek başına gerçekleştirdiği güneş yatırımları ile İngiltere, Belçika, İspanya, Hollanda ve Avustralya'yı geride bıraktı.

Devamını oku...

Artık Sır Değil

Çatı için Solar Panel 

 Evinize kuracağımız bir güneş enerjisi sistemi ile dilediğiniz miktarda elektrik enerjisi sağlayabilirsiniz. 

Daha Fazlası...

 

Bize Ulaşın

Home
De-sign Solar
Kopuz Cad. No:53/A
48420 ORTAKENT/BODRUM
Phone
+90 (252) 358 65 05 / 56 02
Email
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Facebook Twitter Linked GPlus