Header

Tokyo'da Güneş Yatırımları Hız Kazanıyor

Tokyo Güneş Enerjisi

2020 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak Tokyo, önümüzdeki 10 yıl içerisinde yenilenebilir enerji kullanımını %6'dan %20'ye çıkarmayı hedefliyor.

 

Dünyanın en kalabalık metropollerinden biri olan yerleşim bölgesinde büyük ölçekli güneş ya da rüzgar santrali kurmak için yeterli alanın olmaması ise şehir yönetimini alternatif modeller üretmeye yöneltmiş. Japon Sanayi, Ticaret ve Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; feed-in-tariff programı kapsamında sadece Tokyo'da kurulması planlanan toplam 137 MW'lık evsel güneş enerjisi kurulumu, genel kurulum hedefinin %4'üne tekabül ediyor.

Şehir yönetiim bu PV uygulamalarına hız kazandırabilmek adına ise Japonya'nın ilk Güneş Haritası' nı oluştumuş. GES uygulamaları için potansiyel alanları gösteren Tokyo Solar Register adıyla bilinen bu sistem aynı zamanda kaç kW kapasiteli bir uygulama yapılabileceğini, günlük ışınıma bağlı olarak toplamda ne kadar elektrik üretilebileceğini, çatı genişliğini ve gölgelenme koşullarını kullanıcıya sunuyor.

Bununla birlikte, ara buluculuk görevini de üstlenen yönetim, teşvik kapsamında yatırım yapmak isteyen proje geliştirme şirketleri ile belirli bir ücret karşılığı çatısını kiralamak isteyen ev sahiplerini bir araya getiren bir portal hazırlamış. Kiralama sürecini hızlandırabilmek adına ise önceden hazırlanmış kiralama sözleşmeleri de  tarafların kullanımına sunulmuş.

Son Haberler

Rus Fosil Yakıt Devi Güneşe Yatırım Yapacak

Geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı açıklama ile şaşırtan Saudi Aramco'nun ardından bir şaşırtıcı haber de Rus petrol ve doğalgaz ihracatında dev isimlerden biri olan Viktor Vekselberg'den geldi.

Devamını oku...

California Eyaleti Rekor Kırdı

GTM Research ve SEIA'nın yaptığı araştırmaya göre ABD'nin California Eyaleti tek başına gerçekleştirdiği güneş yatırımları ile İngiltere, Belçika, İspanya, Hollanda ve Avustralya'yı geride bıraktı.

Devamını oku...

Artık Sır Değil

Çatı için Solar Panel 

 Evinize kuracağımız bir güneş enerjisi sistemi ile dilediğiniz miktarda elektrik enerjisi sağlayabilirsiniz. 

Daha Fazlası...

 

Bize Ulaşın

Home
De-sign Solar
Kopuz Cad. No:53/A
48420 ORTAKENT/BODRUM
Phone
+90 (252) 358 65 05 / 56 02
Email
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Facebook Twitter Linked GPlus